Meteory w Grecji

Meteory Grecja

   1.Historia

  Meteory to klasztory zawieszone/wydrążone w skale budowane w 14 wieku naszej ery przez mnichów. Można się domyślić, że były one budowane w trudnych warunkach i przez to zginęło tam wiele osób. Na początku były 24 klasztory na chwilę obecną zostało się ich 6- 2 damskie, 4 męskie.

-Wielki Meteor

-Klasztor Warłama

-Klasztor Świętej Trójcy

-Klasztor Świętej Barbary

-Klasztor Świętego Stefana

-Klasztor Świętego Mikołaja Odpoczywającego

    2.Przygotowanie

  Dla osób, które pierwszy raz odwiedzą Meteory warto przypomnieć o panujących tam zasadach, a mianowicie. Kobiety muszą założyć spódnicę lub chustę zakrywającą kolana i obowiązkowe zakrycie ramion. Mężczyźni muszą założyć długie spodnie i również muszą mieć zakryte ramiona. Wewnątrz klasztorów nie można robić zdjęć, nosić czapek i musisz zachować ciszę.

   3.Droga do Meteorów

  Drogę prowadzącą do wiszących klasztorów można pokonać zwykłym samochodem osobowym i napotkać rożne miejsca widokowe w których można zrobić sobie zdjęcia, równie dobrze można przejść drogę pieszo, rowerem lub autobusem do którego musisz wejść w mieście.

  4. Ciekawostki

  Na Skałach  w pobliżu klasztorów możesz spotkać jaskinie i wspinających się po nich ludzi. Przed wybudowaniem klasztorów w jaskiniach mieszkali pustelnicy i mnisi. Dawniej mnisi musieli być wciągani na skały za pomocą siatki. Historia świętych i męczeństwo Jezusa jest przedstawiana obrazkowo i są nazywane rozdziałami. Najwyższe z wyrastających w górę skał mają ponad 500 metrów wysokości

Leave a Reply